przeprowadzka krok po kroku

Większość ludzi chociaż raz w życiu doświadcza ogromnego przedsięwzięcia jakim jest przeprowadzka. Kiedy już zdecydujemy się na ten krok, warto na spokojnie zastanowić się jak bez stresu i pośpiechu zorganizować poszczególne etapy.  Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w niezbędne kartony i materiały, które zabezpieczą cenny dobytek i pomogą uporządkować wszystkie przedmioty. Taśma klejąca, nożyce, papier powinny znaleźć się w zasięgu ręki aby znacznie ułatwić etap pakowania. Przydadzą się również pomocnicy, szczególne podczas pakowania przedmiotów o większych gabarytach.

Planowanie

Najważniejsza jest organizacja. Konkretnie spisane etapy działania sprawią, że przeprowadzka nie będzie koszmarem a dokładnie zorganizowanym przedsięwzięciem, kolejnym projektem w życiu. Na początek należy spisać kolejne działania. Etapy powinny obejmować: spakowanie zawartości szaf do pudeł, segregacja przedmiotów, opróżnienie łóżek, komód oraz wszelkiego rodzaju szafek, owinięcie cennych mebli, które mogłyby ulec uszkodzeniu podczas transportu, wyczyszczenie i zwinięcie dywanów, firan, zasłon. Kolejny etap to zapakowanie dobytku do samochodu oraz uprzątnięcie pustego już mieszkania.

Pakowanie przedmiotów 

W pierwszej kolejności należy opróżnić szafy i spakować zawartość do przygotowanych wcześniej pudeł. Jest to również okazja do uporządkowania naszych rzeczy. Warto pozbyć się niechcianych przedmiotów. Te w dobrym stanie z pewnością zachwycą kolejnych właścicieli, te zniszczone należy po prostu wyrzucić. Przygotowane pudła koniecznie należy opisać, aby ułatwić sobie rozpakowywania. Drobne i wartościowe rzeczy lepiej przewieźć mniejszym samochodem, unikając uszkodzenia lub zgubienia. Również rośliny wymagają szczególnej uwagi, szczególnie zimą, kiedy rośliny doniczkowe w kontakcie z mrozem lub wiatrem mogą łatwo ulec zniszczeniu.

Przewóz przedmiotów większych gabarytów 

Meble i sprzęty gospodarstwa domowego najlepiej zabezpieczyć folią lub odpowiednim materiałem. Przedmioty, które można złożyć, na czas przeprowadzki rozkładamy i pakujemy w bezpieczne kartony lub owijamy folią zabezpieczającą. Do przewozu dużych przedmiotów najlepiej wynająć firmę zajmującą się przeprowadzkami, która profesjonalnie i bezpiecznie przewiezie je we wskazane miejsce. Istotne jest przygotowanie docelowego mieszkania lub domu na przywóz przedmiotów wyposażenia. Pozwoli to na uniknięcie przenoszenia mebli z jednego miejsca w drugie. W przygotowanych pokojach można postawić przedmioty w docelowym miejscu, co znacznie przyspieszy proces rozpakowywania.

Sprzątnięcie dawnego lokum 

Opuszczając zajmowane mieszkanie lub dom, były już mieszkaniec powinien uprzątnąć zajmowaną wcześniej przestrzeń. Uporządkowane, umyte i wyczyszczone pokoje świadczą o naszej odpowiedzialności i kulturze, tym bardziej, że czynność nie zajmie wiele czasu.

Czy przeprowadzka jest trudna? Wszystko zależy od podejścia osoby wyprowadzającej się. Jeśli przygotujemy się do niej odpowiednio, zrobimy plan działania i podejdziemy do niej jak do wyzwania, wszystko uda się zrealizować bez problemu.