Transport dużych przedmiotów

Przeprowadzka związana jest głównie z przewożeniem rzeczy z jednego mieszkania lub biura do drugiego. Najwięcej problemów podczas przeprowadzek sprawiają zainteresowanym przedmioty o dużych gabarytach. Ciężko jest je bezpiecznie przetransportować z miejsca na miejsce, nie uszkadzając ich przy tym. Istnieją jednak sprawdzone sposoby, dzięki którym z takimi czynnościami będzie można sobie poradzić.

Ważne jest to, aby każdy przedmiot przewożony w samochodzie był dobrze zabezpieczony, np. przy pomocy specjalnych folii, czy też pasów. Dzięki temu po drodze nie stanie się nic nieoczekiwanego i z daną rzeczą będzie można spokojnie dojechać w wyznaczone miejsce. Ładunki o dużych gabarytach można przewozić zarówno we wnętrzu pojazdu, ale też na dachu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli przewozi się je na dachu ważne jest to, aby:

  • nie przekraczać dopuszczanych nacisków osi danego auta na drogę,
  • nie narażać stabilności auta,
  • nie ograniczać sobie widoczności,
  • nie zasłaniać świateł lub tablic rejestracyjnych,
  • odpowiednio przytwierdzić ładunek do dachu, dzięki czemu nie zagrozi on innym pojazdom.

Mowa tutaj np. o sprzęcie sportowym, który trudno jest pomieścić w bagażniku lub na tylnym siedzeniu w swoim aucie. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby przewieźć go na dachu samochodu, jeśli zrobi się to rozsądnie. Przepisy jasno mówią o tym, że samochód z ładunkiem umieszczonym na dachu nie powinien przekraczać wysokości 4 metrów. O to nie trzeba się jednak bać, z powodzeniem można umieścić na nim np. rowery turystyczne i nie przekroczy się tej wartości.

W jaki sposób przewozić duże ładunki we wnętrzu auta?

Nie każdy bagażnik jest pojemny, dlatego w niektórych sytuacjach podczas przeprowadzek trzeba sobie jakoś radzić, gdy dany przedmiot nie chce się do niego zmieścić. Oczywiście można zrobić tak, że ładunek będzie wystawał poza bagażnik (nie trzeba go wtedy domykać). W każdej tego typu sytuacji trzeba jednak na końcu ładunku przytwierdzić specjalny trójkąt ostrzegawczy, który będzie dobrze widoczny dla innych kierowców. Poza tym trzeba zadbać o to, aby część ładunku pozostająca poza samochodem nie miała zbyt dużego ciężaru, ponieważ może to w pewnym momencie zachwiać równowagą całego auta i narazić kierowcę na spowodowanie wypadku komunikacyjnego.

Zakupienie odpowiednich zabezpieczeń

Jeśli ktoś będzie chciał profesjonalnie zająć się przeprowadzką z mieszkania do mieszkania lub z biura do biura powinien jak najszybciej zaopatrzyć się w odpowiednie elementy zabezpieczające. Jest ich naprawdę sporo, dzięki czemu przedmioty o dużych gabarytach z powodzeniem zostaną przewiezione z punktu A do punktu B. Mogą to być liny, pasy, czy też jeszcze jakieś inne akcesoria. Ważne jest też to, aby zabezpieczyć przewożone ładunki przed obiciem, muszą one zostać stabilnie umieszczone w pojeździe lub na jego dachu. W ten sposób na pewno się ich nie uszkodzi i dalej będzie można z nich korzystać. Jeśli jednak ktoś uzna, że nie chce zajmować się tym samodzielnie zawsze może zdecydować się na wynajęcie naszej firmy transportowej.