Przeprowadzka do nowego miejsca to kłopot. Jednym z powodów jest to, że zawsze znajdziesz rzeczy, o których zapomniałeś. Więc spędzasz przynajmniej jeden dzień na wywóz śmieci, oddając niepotrzebne rzeczy lub prowadząc sprzedaż „garażową”.

Istnieją również rzeczy, które Twoja profesjonalna firma przeprowadzkowa nie chce wykonać.

1. Zwierzęta

Zwierzęta są problemem dla zwykłych firm przeprowadzkowych. Jeśli nie masz dość serca, aby ułożyć swoją klatkę dla kota lub psa razem z resztą kartonowych pudeł, będziesz miał spory problem. Większość przewoźników nie pozwoli ci umieścić swojej ulubionej skrzyni na przednim siedzeniu furgonetki, ani też nie pozwoli ci tam usiąść. Tak więc transportowanie siebie i swojej rodziny jest po Waszej stronie.

Są firmy przeprowadzkowe, które specjalizują się w transporcie zwierząt domowych. Niektóre są również przystosowane do transportu dzikich zwierząt z ogrodów zoologicznych. Jednakże wątpimy, że jest to rodzaj firmy, której potrzebujesz.

2. Materiały budowlane

Materiały budowlane obejmują: cegły, drewno, szyby okienne, duże rury i wiele innych. Jeśli masz resztki materiałów budowlanych przechowywanych w Twojej nieruchomości, nie oczekuj, że ci, którzy je przeprowadzą, spakują je wraz z resztą przedmiotów.

Głównym powodem jest to, że nie każdy pojazd jest w stanie przewozić takie przedmioty. Nie wspominając, że do załadunku i rozładunku często trzeba będzie użyć dźwigu lub innego ciężkiego sprzętu. Dlatego potrzebujesz specjalistycznej firmy budowlanej, aby zrobiła to za Ciebie.

3. Niebezpieczne materiały

Rzeczy takie jak materiały wybuchowe, stare fajerwerki, otwarte puszki z farbami lub inne materiały, które mogą rozlać się po drodze lub stanowią zagrożenie pożarowe, również zostaną usunięte. Pamiętaj, aby zawsze pytać o ubezpieczenie firmy przeprowadzkowej. W większości przypadków nie obejmuje ona materiałów niebezpiecznych, ponieważ osoby wykonujące roboty nie wiedzą, jak prawidłowo postępować z nimi.

Istnieją firmy, które zapewniają szkolenia i ubezpieczenia w zakresie postępowania z materiałami niebezpiecznymi i specjalizują się wyłącznie w tym. Firmy te pracują głównie w miejskich laboratoriach, centrach medycznych, sklepach z fajerwerkami itp.

Jeśli posiadasz którąkolwiek z wyżej wymienionych pozycji, zostaną one pozostawione. Odpowiedzialny obywatel powinien jednak pozbyć się niebezpiecznych materiałów, z których korzystał w swojej poprzedniej nieruchomości. Ponieważ nie jest to dobry pomysł, aby po prostu wyrzucić je do śmieci, należy zadzwonić do centrum pomocy, aby uzyskać informacje na temat recyklingu określonych przedmiotów.

4. Małe i średnie pojazdy silnikowe

Istnieje cała nisza firm przeprowadzkowych, które specjalizują się wyłącznie w transporcie samochodowym, pojazdów, przewożeniu samochodów itp. To inna usługa wymagająca specjalnych środków transportu. Tak więc, nawet jeśli masz kilka skrzyń z bagażami, a twój absurdalnie drogi motocykl może z łatwością zmieścić się w furgonetce, ci, którzy Cię przeprowadzają, nie będą chcieli tego zabrać.

5. Serwerownie

Migracja serwerowni wymaga specjalistycznego przeszkolenia i licencji, których nie ma większość regularnych firm przeprowadzkowych. Przeniesienie biura jest łatwe do zrealizowania , ale serwerownia to projekt zbyt trudny dla większości firm. Jeśli przenosisz cały budynek biurowy, zawsze pytaj, czy zespół przenoszący jest przeszkolony i wyposażony, aby przenieść również serwerownię. Nie zakładaj, że tak.

6. Duże fortepiany

Fortepian to dziwny przedmiot, z którym większość firm przeprowadzkowych ma spore problemy. Pianina nie stanowią problemu dla większości, ale fortepiany są bardziej skomplikowane, ponieważ nie są w jednym rozmiarze i wadze.

Przewoźnicy zwykle podnoszą i ładują każdy przedmiot samodzielnie, co oznacza, że ​​każda osoba może unieść nie więcej niż 25-30 kg. Tak więc, jeśli twój fortepian jest cięższy niż 90 kg, najprawdopodobniej pozostanie niezapakowany. Wyjątek można zrobić, jeśli są dodatkowe osoby, które chciałyby pomóc w procesie usuwania pianina .

Jest inny sposób na przeniesienie ciężkiego przedmiotu, a to przez ciągnięcie go przez okno. Ale nie każda firma ma na to sprzęt. Jeśli żadna z tych dwóch opcji nie jest dostępna, będziesz musiał zamiast tego skorzystać z wyspecjalizowanych firm do transportowania fortepianów.